Zachowek

Adwokat do spraw zachowku Jelenia Góra

Kancelaria Adwokacka w Jeleniej Górze – adwokat z Jeleniej Góry Beata Adamczyk wytłumaczy czym jest zachowek, komu i w jakiej wysokości przysługuje zachowek, jak obliczyć zachowek oraz jakie darowizny podlegają doliczeniu do zachowku. Na te i wiele innych pytań na pewno uzyskasz odpowiedź w Naszej Kancelarii. Nasi adwokaci z Jeleniej Góry służą poradą prawną w sprawie zachowku, pomocą w konstruowaniu pism do sądu w sprawie o zachowek (pozew o zachowek; zażalenie w sprawie o zachowek; apelacja w sprawie o zachowek) czy też zastępują w sądzie w sprawie o zachowek.

Czym jest zachowek?

Zachowek to roszczenie o zapłatę określonej sumy pieniężnej. Instytucja zachowku stanowi swoistą rekompensatę dla osoby bliskiej, która wskutek działań spadkodawcy została pozbawiona spadkobrania po Nim. Oczywiście, każdy może samodzielnie decydować o tym co się stanie z jego majtkiem po śmierci, ale zdaniem ustawodawcy na ten majątek często pracowała cała rodzina spadkodawcy, a więc osoby bliskie mają prawo chociaż do pewnego udziału w masie spadkowej. Sprawy o zachowek to częste sprawy w Naszej Kancelarii w Jeleniej Górze. Z porady prawnej w sprawie zachowku korzystają zarówno Ci, którzy są uprawnieni do jego otrzymania, jak i Ci, którzy są zobowiązani do jego wypłaty. Niezależnie od tego po której stronie występujesz warto poznać swoje prawa i uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię pytania.

Prawo do wystąpienia z roszczeniem o zachowek

Prawo do wystąpienia z roszczeniem o zachowek przedawnia się, a zatem nie warto zwlekać i już dziś skonsultuj swoją sytuację z adwokatem specjalizującym się w prawie spadkowym. Trzeba również pamiętać, że sądy w Jeleniej Górze jak i w każdym innym mieście w Polsce rozpoznają coraz to więcej spraw o zachowek, a z uwagi na wartości pozostawionych majątków są one coraz to bardziej skomplikowane, dlatego już na początku swojej drogi o zachowek warto korzystać z pomocy profesjonalisty.

Umów się na wizytę już dziś!