Uregulowanie kontaktów z dzieckiem

Adwokat do spraw o uregulowanie kontaktów z dzieckiem Jelenia Góra

Porada prawna u prawnika z Jeleniej Góry w sprawie o uregulowanie kontaktów z dzieckiem

Wszystkie kwestie związane z dzieckiem rodzice powinni ustalać między sobą. Dobrze jednak wiemy, że nie zawsze jest to możliwe. Gdy zabraknie porozumienia jedyną konieczną drogą jest droga sądowa. Niezależnie od tego czy rodzice dziecka pozostają w związku małżeńskim czy partnerskim właściwym do rozpoznania sprawy o uregulowanie kontaktów z dzieckiem będzie sąd rodzinny. Gdy problem kontaktów pojawi się w trakcie postępowania o rozwód zagadnieniem tym zajmie się Sąd, przed którym toczy się sprawa rozwodowa. We wszystkich pozostałych przypadkach sprawy tej materii będzie rozpoznawał sąd rejonowy.
Docelowo piszemy ogólnikowo, że chodzi o kontakty z dzieckiem, bo z żądaniem takim może wystąpić nie tylko rodzic, ale i krewny dziecka. Oczywiście, jak w każdej sprawie dotyczącej małoletniego dziecka pożądane jest, aby zwaśnione strony porozumiały się i wypracowały jakiś konsensus, ale dobrze wiemy, że nie zawsze jest to możliwe. Szkoda, bo rodzice i osoby bliskie dla małoletniego często zapominają o tym, że takie kontakty służą wszystkim, ale najbardziej służą dziecku. Kontakt bezpośredni czy za pomocą urządzeń komunikowania się na odległość służy budowaniu prawidłowych więzi między dzieckiem a rodzicem; dzieckiem a dziadkami; dzieckiem a rodzeństwem. To z kolei rzutuje na przyszłość dziecka i na jego psychikę. Kiedy potrzebny adwokat z Jeleniej Góry do sprawy o uregulowanie kontaktów to oznacza, że brak porozumienia i trzeba działać przed Wymiarem Sprawiedliwości. Na spotkaniu z prawnikiem w Naszej Kancelarii Adwokackiej w Jeleniej Górze czy w każdej innej Kancelarii Adwokackiej w Polsce dowiesz się co możesz zrobić, gdy kontakt z dzieckiem jest utrudniony; w jaki sposób uregulować te kontakty i z jakim pismem musisz wystąpić do sądu, aby osiągnąć zamierzony cel.

Najczęściej zadawane pytania do adwokata od spraw o uregulowanie kontaktów z dzieckiem?

Oczywiście, że możesz samodzielnie sporządzić taki wniosek lub zlecić jego napisanie Naszej Kancelarii. Wniosek taki, jak każde pismo kierowane do sądu, musi odpowiadać kodeksowym regułom. Pamiętaj, że nie ma jednego wzoru wniosku o uregulowanie kontaktów czy zakazanie kontaktów, bo każda sprawa jest inna i wymaga indywidualnego do niej podejścia. Tworząc samodzielnie wniosek o kontakty; zakazanie kontaktów pamiętaj, aby do wniosku dołączyć opłatę sądową od pisma i najważniejsze, aby go podpisać. Nie narazisz się wówczas na tzw. braki formalne pisma, a to z kolei nie opóźni rozpoznania Twojej sprawy. Warto również złożyć w piśmie stosowny wniosek o udzielenie na czas trwania postępowania zabezpieczenia w sprawie o czym z pewnością poinformuje Cię Nasz adwokat z Kancelarii Adwokackiej w Jeleniej Górze.
w sprawach tych osoby bardzo często poszukują i zlecają sprawę dobremu i skutecznemu adwokatowi z Jeleniej Góry, Bolesławca czy innego miasta, bo sprawy te wymagają fachowca. Sprawy o uregulowanie kontaktów czy o ich zakazanie są rozpoznawane w trybie tzw. nieprocesowym, lecz i tu od ich uczestników oczekuje się inicjatywy dowodowej. Profesjonalista oceni i pomoże zgromadzić potrzebny i adekwatny do sprawy materiał dowodowy. Jego udział jest równie istotny przy ocenie opinii Opiniodawczego Zespołu 15 Specjalistów Sądowych, a w sprawach tego typu o opinie takie sądy sięgają bardzo chętnie.

Umów się na wizytę już dziś!