Prawo Spadkowe

Adwokat Jelenia Góra - Sprawy spadkowe

prawo-spadkowe
Prawo spadkowe

Prawo Spadkowe- Adwokat Jelenia Góra

Prawo spadkowe to odrębna gałąź prawa cywilnego, która reguluje przejście praw i obowiązków majątkowych po śmierci ich właściciela. W prawie polskim co do zasady śmierć osoby, której przysługiwało określone prawo, nie pociąga za sobą wygaśnięcia tego prawa, lecz jego przejście na inną osobę fizyczną lub prawną. Sprawy tego rodzaju – obok spraw z zakresu prawa rodzinnego – są najczęściej spotykanymi sprawami w naszej Kancelarii, gdyż zarówno z uwagi na ich charakter, jak i procedurę sądową bardzo często wymagają one udziału profesjonalisty.

W granicach prawa spadkowe są sprawy, których uregulowanie jest możliwe lub konieczne jeszcze za życia spadkodawcy lub takie, które mogą być podjęte dopiero po jego śmierci. Do tych pierwszych niewątpliwe zaliczymy kwestie związane ze sporządzeniem testamentu czy wydziedziczeniem. Co raz częściej w świadomości publicznej rodzi się potrzeba zasięgnięcia porady prawnej w sprawie spadkowej. Wielu z Nas interesuje w jaki sposób sporządzić skuteczny testament, co uczynić, aby wyłączyć możliwość instytucji zachowku, jak sporządzić zapis windykacyjny lub skutecznie kogoś wydziedziczyć. Nic w tym dziwnego, chcemy mieć wpływ na to co po naszej śmierci stanie się z naszym majątkiem.

Do drugiej zaś kategorii spraw – czyli tych, które regulujemy po śmierci spadkodawcy zaliczamy sprawy o stwierdzenie nabycia spadku, zapłatę zachowku czy dział spadku. Nasi Adwokaci z Jeleniej Góry doradzą w kwestii oceny zasadności odrzucenia spadku lub jego przyjęcia (przyjęcie wprost czy przyjęcie z dobrodziejstwem inwentarza), pomogą w uzyskaniu notarialnego poświadczenia dziedziczenia a także będą reprezentować w sprawie o sądowe stwierdzenie nabycia spadku, w sprawie o unieważnienie testamentu, w sprawie o dział spadku czy też w sprawie o zachowek. 

Beata Adamczyk - adwokat sprawy spadkowe

W sprawach spadkowych nieoceniona jest również pomoc prawnika w uzyskaniu dokumentów niezbędnych do założenia sprawy w sądzie, tym bardziej gdy wnioskujący na stałe przebywa zagranicą.  Nie wymagamy osobistego stawiennictwa w Kancelarii, wszystkie kwestie związane z gromadzeniem dokumentacji niezbędnej do sprawy, zleceniem prowadzenia sprawy prowadzimy w dowolnej formie (telefonicznie, mailowo czy przez inne środki komunikowania się na odległość).

Kancelarii Adwokackiej w Jeleniej Górze – z zakresu prawa spadkowego – prowadzimy m.in.:

Interesuje Cię jak sporządzić testament, zapis zwykły lub windykacyjny, a może potrzebujesz adwokata z Jeleniej Góry do założenia sprawy o sądowe nabycie spadku, zapłatę zachowku lub dział spadku.

To przykładowy katalog spraw z zakresu prawa spadkowego jakimi zajmujemy się w Naszej Kancelarii. Przedstaw Nam swój problem, a My powiemy, czy możemy Ci pomóc.

Umów się na wizytę już dziś!