Prawo Rodzinne

Adwokat Jelenia Góra sprawy rodzinne

Prawo rodzinne
Prawo rodzinne

Prawo Rodzinne - Adwokat Jelenia Góra

Odrębnym i specyficznym działem prawa cywilnego jest prawo rodzinne i opiekuńcze, które reguluje majątkowe i niemajątkowe stosunki prawne między małżonkami, rodzicami a ich dziećmi, czy te wynikające z opieki, kurateli lub przysposobienia. Jest ono nieodzowną częścią naszego życia. Celem racjonalnego ustawodawcy było i jest stworzenie fundamentalnych i spójnych dyrektywach mających na celu ochronę rodziny, jak i każdego człowieka. Stąd też przy tworzeniu czy egzekwowaniu prawa rodzinnego istotną rolę ogrywają zasady prawa rodzinnego, do których zaliczamy m.in.: zasadę dobra dziecka, zasadę dobra rodziny, zasadę trwałości małżeństwa czy zasadę szczególnej ochrony rodziny i dziecka przez państwo. Prawo rodzinne jest specyficzną i trudną dzieciną prawa. Z uwagi na procedurę, jak i z uwagi na wysoki stopień emocjonalności sprawy z zakresu prawa rodzinnego bardzo często wymagają pomocy – a wręcz udziału – dobrego, skutecznego, ale i empatycznego prawnika.

Beata Adamczyk - adwokat sprawy rodzinne

Sprawami z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego w Naszej Kancelarii specjalizuje się adwokat Beata Adamczyk, dlatego też sprawy z tej dziedziny prawa są najczęstszymi sprawami w jakich pomagamy Naszym Klientom. W sprawach tych służymy poradą prawną, pomagamy w konstruowaniu pism procesowych do sądu, a także reprezentujemy Naszych Klientów w sądzie na każdym jego etapie postępowania. Nie boimy się wyzwań i lubimy stawiać czoła wszelkim problemom. Nie ma miejsca na szablonowość; nie ma miejsca na strach; nie ma miejsca na potknięcia – wierzymy i zawsze będziemy wierzyć w to, że to co niemożliwe może stać się możliwe.

Szukasz adwokata z Jeleniej Góry do sprawy rodzinnej? Nie wiesz, jak sporządzić pismo do Sądu? Potrzebujesz fachowego wsparcia w toczącej się sprawie o rozwód, alimenty czy w sprawie o kontakty z dzieckiem? To bardzo dobrze trafiłeś. Sprawdź w czym możemy Ci pomóc.

Do najczęstszych spraw z zakresu prawa rodzinnego należą sprawy:

Adwokat rodzinny Jelenie Góra

Nasi adwokaci, świadczący pomoc prawną w zakresie prawa rodzinnego, działają na terenie właściwości Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Oznacza to, że pomagamy i reprezentujemy Klientów w sprawach rodzinnych nie tylko przez Sądem Okręgowym i Rejonowym w Jeleniej Górze, ale również przez Sądem Rejonowym w Bolesławcu, Zgorzelcu, Lwówku Śląskim, Kamiennej Górze czy Lubaniu. Aby sprostać oczekiwaniom Klientów i mieć z nimi bezpośredni kontakt Nasza Kancelaria ma swoje punkty na terenie Jeleniej Góry, Bolesławca i Bogatyni. Dzięki temu - Wy jesteście blisko Nas, a My blisko Was. To najlepszy sposób komunikacji na płaszczyźnie Klient – Adwokat. Sprzyja to tworzeniu wzajemnego zaufania i szybkiego reagowania na wszelkie napotkane w sprawie problemy. W prawie ze stosunków rodzinnych istotą sukcesu jest rozmowa i wszechstronne wsparcie.

Najczęściej zadawane pytania do adwokata od spaw rodzinnych ?

Pytania do adwokata - sprawy rodzinne Jelenia Góra

Jeżeli umówiłeś się z adwokatem z Naszej Kancelarii z zakresu prawa rodzinnego warto, abyś się do tego spotkania przygotował. Zbierz wszystkie niezbędne – Twoim zdaniem – dokumenty i dowody. To czy okażą się one przydatne – oceni prawnik. Warto również, abyś sporządził sobie listę pytań, które chcesz zadać adwokatowi. Masz wówczas pewność, że poruszysz na spotkaniu wszystkie kwestie, które Cię interesują. W sprawach rodzinnych bardzo często w pismach inicjujących postępowanie (pozew o rozwód, pozew o alimenty, wniosek o kontakty czy wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej) istnieje wymóg załączenia do pisma odpisów aktów USC, tj. odpisu skróconego aktu małżeństwa, odpisu skróconego lub zupełnego aktu urodzenia dziecka. Jeżeli nie masz ww. aktu w domu to warto taki akt pobrać z urzędu jeszcze przed spotkaniem z adwokatem, gdyż na wydanie dokumentów tego rodzaju okres oczekiwania może wynosić nawet kilkanaście dni.

Nie ma jednego wspólnego cennika dla wszystkich adwokatów. Na terenie Jeleniej Góry i miast jej podległych za poradę prawną z zakresu prawa rodzinnego naliczane są opłaty w wysokości od 100 – 500 złotych. Koszt takiej porady zależy od wielu czynników (czas trwania porady, stopień skomplikowania sprawy oraz tego, czy na poradzie prawnik sporządzał jakiekolwiek pisma). Tak samo w przypadku zleconej adwokatowi sprawy – jej koszt również zależy od wielu czynników (ilości spotkań z Klientem, ilości potrzebnych do sporządzenia w sprawie pism, ilości rozpraw i posiedzeń w Sądzie). Dlatego wynagrodzenie adwokata zawsze jest indywidualnie ustalane z Klientem w zależności od rodzaju zleconej mu sprawy. Warto wiedzieć, że w Naszej Kancelarii honorarium należne adwokatowi może być rozłożone na raty.

To przykładowy katalog spraw z zakresu prawa rodzinnego jakimi zajmujemy się w Naszej Kancelarii. Przedstaw Nam swój problem, a My powiemy, czy możemy Ci pomóc.

Umów się na wizytę już dziś!