Prawo Karne

Adwokat - Prawo Karne , Adwokat sprawy karne Jelenia Góra

Z doświadczenia wiemy, że od adwokata w sprawie karnej wymaga się najwyższej skuteczności. Tu trzeba postawić na doświadczenie i wiedzę adwokata, bo w tych sprawach nie można zdać się na los. W Naszej Kancelarii znaczną część prowadzonych spraw stanowią sprawy karne. Nasi adwokaci z Jeleniej Góry działają na rynku prawniczym od wielu lat i zaufało im spore grono zadowolonych Klientów. Dlaczego? Bo dobry i skuteczny adwokat nie tylko w sposób prawidłowy dokona wykładni przepisów prawnych, ale szczegółowo i racjonalnie dokona analizy materiału dowodowego, a następnie przygotuje skuteczną linię obrony. W sprawach karnych pomagamy naszym Klientom na każdym etapie postępowania, tj. począwszy od postępowania przygotowawczego, poprzez postępowanie w sądzie w pierwszej i w drugiej instancji, aż do postępowania wykonawczego. Nie ma znaczenia czy trafiłeś do Nas bo właśnie zatrzymała Cię Policja, zastosowano względem Ciebie tymczasowy areszt czy chcesz sporządzić środek zaskarżenia – apelację w sprawie karnej, możesz liczyć na fachową pomoc naszych prawników. W Naszej Kancelarii świadczymy pomoc podejrzanym; oskarżonym, a także osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstwa zarówno w sprawach o przestępstwa, jak i w sprawach o wykroczenia.

Adwokat Jelenia Góra sprawy karne

Warto pamiętać, iż w celu zapewnienia sobie albo osobie bliskiej skutecznej obrony warto skorzystać z pomocy adwokata już na etapie postępowania przygotowawczego. Dlaczego? Bo udział dobrego adwokata we wczesnych czynnościach postępowania karnego daje lepszą gwarancję realizacji praw i ochrony interesów. Nieoceniona bywa pomoc adwokata w sytuacji, w której zastosowano środek zapobiegawczy jakim jest tymczasowe aresztowanie. Ale niezależnie od tego czy właśnie zatrzymała Cię Policja, zastosowano względem Ciebie tymczasowe aresztowanie, areszt, postawiono Ci zarzuty karne czy też tyczy się względem Ciebie postępowanie karne, masz rozprawę w Sądzie czy potrzebujesz sporządzić apelację karną dobry adwokat winien być przy Twoim boku i zapewniać Ci szybką, fachową pomoc prawną.

Porada prawna adwokata w sprawie karnej.

Czy sama porada prawna będzie wystarczająca? Wszystko zależy na jakim etapie jest Twoja sprawa. Porada u profesjonalisty - a najlepiej, gdy będzie to porada u adwokata specjalizującego się w prawie karnym - z pewnością nie zaszkodzi, a tylko pomoże. Na takiej poradzie możesz dowiedzieć się m.in. jak uzyskać obrońcę z urzędu, poznać swoje prawa i obowiązki w procesie. Lecz trzeba pamiętać, że dobry adwokat nie dobierze odpowiedniej taktyki procesowej bez wnikliwej analizy akt sprawy. Dlatego w sprawach tego rodzaju warto zlecić adwokatowi prowadzenie sprawy niż ograniczać się do jednorazowej porady prawnej.

Wynagrodzenie adwokata w sprawie karnej.

Wato pamiętać, iż w przypadku trudnej sytuacji życiowej; finansowej mamy możliwość ubiegania się o darmową pomoc prawną z urzędu. O tym jednak czy taka pomoc będzie nam udzielona zależy od decyzji sądu. Jeżeli nie spełniamy warunków do skorzystania z obrońcy z urzędu możemy skorzystać z obrońcy z wyboru. Koszty adwokata są indywidualnie ustalane z Klientem i są one uzależnione od nakładu jego pracy w sprawie. Adwokat musi zapoznać się z aktami postępowania, dokonać ich analizy, rozważyć; zgłosić odpowiednie wnioski dowodowe, bierze udział w czynnościach podejmowanych przez organy ściągania lub wymiaru sprawiedliwości. To wszystko składa się na jego honorarium. Wysokość tego wynagrodzenia uzależniona jest bardzo często od doświadczenia konkretnego adwokata, a co się z kolei przekłada na jego skuteczność i chęć skorzystania z jego usług. Stąd wynagrodzenie u jednego adwokata może być niższe lub wyższe niż u drugiego.

Adwokat prawo karne wykonawcze Jelenia Góra

Postępowanie karne w przeciwieństwie do innych dziedzin prawa przebiega trójetapowo. Poczynając od postępowania przygotowawczego przez postępowanie sądowe skończywszy na postępowaniu wykonawczym. W Naszej Kancelarii świadczymy kompleksową pomoc prawną z zakresu prawa karnego, w tym i prawa wykonawczego. W związku z tym udzielamy porad prawnych, pomagamy sporządzać wnioski i pisma do Sądu Penitencjarnego w Jeleniej Górze, jak i innych Sądów Apelacji Wrocławskiej oraz reprezentujemy skazanych przez tymi Sądami. Adwokata z Jeleniej Góry do sprawy o:

Najczęściej zadawane pytania do adwokata w sprawie karnej?

Pytania do - adwokat sprawy karne Jelenia Góra

Sprawy tego typu wymagają czasu. W przypadku zagrożenia karą pozbawienia wolności pośpiech nie jest wskazany. Istotne z punktu widzenia obrony jest przeprowadzenie wszelkich dowodów świadczących na korzyść Klienta – podejrzanego lub oskarżonego.

W postępowaniu karnym oskarżony; podejrzany ma konstytucyjne prawo do obrony, czego m. in. wyrazem jest jego prawo do posiadania obrońcy. Oskarżony; podejrzany może ustanowić obrońcę z wyboru lub takiego obrońcę może ustanowić mu Sąd. W prawie polskim istnieje katalog sytuacji, w których oskarżony; podejrzany może lub wręcz musi mieć ustanowionego obrońcę z urzędu. O przyznanie obrońcy z urzędu podejrzany; oskarżony może również – z uwagi na swoją trudną sytuację finansową – zwrócić się do Sądu. Jeżeli oskarżony; podejrzany złoży wniosek o wyznaczenie obrońcy z urzędu i w należyty sposób wykaże, że nie jest w stanie ponieść kosztów obrony bez uszczerbku dla niezbędnego utrzymania siebie i rodziny, to prezes sądu wyznaczy mu obrońcę z urzędu.

Umów się na wizytę już dziś!