Prawo Karne
Adwokat - Prawo Karne , Adwokat sprawy karne Jelenia Góra
Z doświadczenia wiemy, że od adwokata w sprawie karnej wymaga się najwyższej skuteczności. Tu trzeba postawić na doświadczenie i wiedzę adwokata, bo w tych sprawach nie można zdać się na los. W Naszej Kancelarii znaczną część prowadzonych spraw stanowią sprawy karne. Nasi adwokaci z Jeleniej Góry działają na rynku prawniczym od wielu lat i zaufało im spore grono zadowolonych Klientów. Dlaczego? Bo dobry i skuteczny adwokat nie tylko w sposób prawidłowy dokona wykładni przepisów prawnych, ale szczegółowo i racjonalnie dokona analizy materiału dowodowego, a następnie przygotuje skuteczną linię obrony. W sprawach karnych pomagamy naszym Klientom na każdym etapie postępowania, tj. począwszy od postępowania przygotowawczego, poprzez postępowanie w sądzie w pierwszej i w drugiej instancji, aż do postępowania wykonawczego. Nie ma znaczenia czy trafiłeś do Nas bo właśnie zatrzymała Cię Policja, zastosowano względem Ciebie tymczasowy areszt czy chcesz sporządzić środek zaskarżenia – apelację w sprawie karnej, możesz liczyć na fachową pomoc naszych prawników. W Naszej Kancelarii świadczymy pomoc podejrzanym; oskarżonym, a także osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstwa zarówno w sprawach o przestępstwa, jak i w sprawach o wykroczenia.
Adwokat Jelenia Góra sprawy karne
Porada prawna adwokata w sprawie karnej.
Wynagrodzenie adwokata w sprawie karnej.
Adwokat prawo karne wykonawcze Jelenia Góra
- zatarcie skazania
- ułaskawienie
- wydanie wyroku łącznego
- dozór elektroniczny
- warunkowe przedterminowe zwolnienie
- przerwę i odroczenie w karze
- rozłożenie grzywny na raty
- zamianę sposobu odbywania kary ograniczenia wolności
Najczęściej zadawane pytania do adwokata w sprawie karnej?
Pytania do - adwokat sprawy karne Jelenia Góra
Sprawy karne – jak długo trwają?
Sprawy tego typu wymagają czasu. W przypadku zagrożenia karą pozbawienia wolności pośpiech nie jest wskazany. Istotne z punktu widzenia obrony jest przeprowadzenie wszelkich dowodów świadczących na korzyść Klienta – podejrzanego lub oskarżonego.
Obrońca z urzędu – kiedy?
W postępowaniu karnym oskarżony; podejrzany ma konstytucyjne prawo do obrony, czego m. in. wyrazem jest jego prawo do posiadania obrońcy. Oskarżony; podejrzany może ustanowić obrońcę z wyboru lub takiego obrońcę może ustanowić mu Sąd. W prawie polskim istnieje katalog sytuacji, w których oskarżony; podejrzany może lub wręcz musi mieć ustanowionego obrońcę z urzędu. O przyznanie obrońcy z urzędu podejrzany; oskarżony może również – z uwagi na swoją trudną sytuację finansową – zwrócić się do Sądu. Jeżeli oskarżony; podejrzany złoży wniosek o wyznaczenie obrońcy z urzędu i w należyty sposób wykaże, że nie jest w stanie ponieść kosztów obrony bez uszczerbku dla niezbędnego utrzymania siebie i rodziny, to prezes sądu wyznaczy mu obrońcę z urzędu.